ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10026581
*
nr 1002 6581
Spegel
med konsol / stenskiva, Nyrokoko, höjd: 160 + 80
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2015
kl 19:17:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 16:23:05
1
1.600 kr
14/12 19:10:02
2
2.600 kr
14/12 19:10:50
1
2.000 kr
14/12 19:10:50
2
2.200 kr (Budbetjänt)
14/12 19:11:04
1
2.400 kr
14/12 19:11:04
2
2.600 kr (Budbetjänt)
14/12 19:11:11
1
3.000 kr
14/12 19:11:47
2
3.400 kr
14/12 19:12:14
1
3.400 kr
14/12 19:12:14
2
3.400 kr (Budbetjänt)
14/12 19:12:21
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar stenskiva
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1002 6581
Spegel
med konsol / stenskiva, Nyrokoko, höjd: 160 + 80
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 16:23:05 | 1 | 1.600 kr |
14/12 19:10:02 | 2 | 2.600 kr |
14/12 19:10:50 | 1 | 2.000 kr |
14/12 19:10:50 | 2 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
14/12 19:11:04 | 1 | 2.400 kr |
14/12 19:11:04 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
14/12 19:11:11 | 1 | 3.000 kr |
14/12 19:11:47 | 2 | 3.400 kr |
14/12 19:12:14 | 1 | 3.400 kr |
14/12 19:12:14 | 2 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
14/12 19:12:21 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar stenskiva
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23